Opony szosowe 700 duro

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu samochodów bardzo dobrze wiedzą, że aby móc radować się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go adekwatnie przygotować. Wiele osób jednakże nie wykorzystuje tożsamej zasady względem rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony rowerowe 29 duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go dobrze naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć lub ewentualnie nadmiernego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To bazowa lista czynności, które trzeba wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby również rower gruntownie umyć oraz pokryć zabezpieczającymi specyfikami – dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony podczas całego sezonu.

ADD YOUR COMMENT