restaurants main market square krakow

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące i ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza czymakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską degustują rzadsze potrawy – canelloni, gnocchi i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na elementów: czy trattoria korzysta z włoskich produktów, czy w menu znajdują się również mniej typowe włoskie potrawy, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z różnych zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia z Europy .

Aromatyczne wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zaniedbywać wina. Kolacja we włoskim stylu z całą pewnością musi zawierać też trunek. Kieliszek alkoholu to we Włoszech norma. jedzenie w la grande mamma Najbardziej popularne wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese a także marsala z Sycylii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT