Tradycyjna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są niezwykle obfite i często zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w rzeczywistości smaczne oraz godne kilku kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o nowe smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odkryć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, w pewnych sytuacjach egzotycznych dań.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Podsumowując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i optymalne polskie napoje oraz weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

ADD YOUR COMMENT