włoskie jedzenie w Krakowie

Dobra włoska restauracja
Chcesz dobrze zjeść? Wśród szerokich opcji, które oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Polakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie potrawy

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. włoskie jedzenie w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, tortellini, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT